Hopp til innholdet

KAROKUL på Gullsnutten 2019

Årets Gullsnutten-kåring gikk av stabelen på Gjøvik og ble sendt direkte på NRKs. Nordic Screens og NRKP3 stod bak arrangementet, og YouTubere fra både Nordic Screens og Splay var nominert i tillegg til KAROKUL som ikke er medlem av noe nettverk enda.

KAROKUL på Gullsnutten 2019
KAROKUL koser seg på Gullsnutten sammen med de andre
YouTuberne fra Splay og Nordic Screens

Årets Stjerneskudd og Årets Forbilde

KAROKUL var nominert i kategoriene Årets Stjerneskudd og Årets Forbilde. KAROKUL hadde økt fra 8000 til 48000 abonnenter i perioden fra forrige gang Gullsnutten ble arrangert og frem til nå, men det var en flink annen YouTuber som hadde økt enda mer; nemlig Mina Jacobsen, som helt fortjent ble kåret til Årets Stjerneskudd!

Agnetesh ble Årets YouTuber

Helt fortjent så gikk kveldens gjeveste pris gikk til Agnete Huseby, også kjent som Agnetesh. Agnete er 22 år og startet YouTube-kanalen sin i mai 2015. Hun har over 19 millioner avspillinger på videoene sine.

Link til Karokul nominert i to kategorier.